Jedným z takýchto problémov je aj bolesť kostrče. Je to zakončenie chrbtice, ktoré je citlivé na vonkajšie podnety. Dlhodobé sedenie nám preto môže priniesť problémy o akých sa nám ani nesnívalo a to nemyslím v dobrom. Keď niekto pracuje v kancelári za počítačom, tak nemá veľa priestoru na to, aby sa poprechádzal alebo niekam išiel. Maximálne na obed, na WC alebo po vodu. No aj tak sa na to zamestnávatelia dívajú skôr cez prsty ako s radosťou.
Preto si týmto životným štýlom môžeme zarobiť na problémy s kostrčou. Tá nemusí začať bolieť len po nebezpečnom a tvrdom páde, ale aj z dlhodobého sedenia. Lekár vám najprv predpíše lieky na zápal alebo sa vám ju môže pokúsiť napraviť cez konečník. Je k tomu potrebné dôkladné uvoľnenie, pacient si môže dať aj tabletku proti bolesti, keď sa obáva väčšej bolesti ako by zvládol. Tento úkon netrvá dlhšie ako tridsať sekúnd a nastane úľava. No, problém sa môže znova vrátiť, preto netreba skĺznuť znova do tej istej situácie ako predtým. Do svojho života treba zaradiť šport alebo aspoň viac pohybu. Vaše telo a hlavne kostrč sa vám poďakuje. Ďalšou možnosťou riešenia tejto situácie je chiropraktik, ktorý vám to asi tak isto napraví, ale môže vám poskytnúť aj ďalšie rehabilitácie a riešenia do života, ktoré sa vám môže neskutočne zísť. Predsa len, má viac skúseností s pacientmi podobnými ako ste vy a vie vám poradiť.
Ľudské telo totiž nie je stavané na to, aby celé dni sedelo. Takisto nie je pre človeka prirodzené, aby stál. Človek je uspôsobený od prírody na to, aby sa hýbal alebo oddychoval – ležal. Sed si vymysleli ľudia na to, aby mohli unaviť nohám, pretože boli leniví. No, v minulosti, ľudia toľko vôbec nesedeli. Keď si chceli poriadne oddýchnuť, tak si ľahli. Inak celé dni mali čo na práci, tak chodili. To bol prirodzený rytmus života, z ktorého by sme si mali brať dostatočný príklad. Čo na to poviete? Ja si myslím, že je to perfektný nápad.